+48 000 002 550 admin@ospzodyn.pl

Jaki materac wybrać?

Przeciętny człowiek spędza w łóżku około 30% swojego życia. Sypialnia ma być wygodna, aby odpowiednio wypocząć, zregenerować siły i rozluźnić mięśnie istotne staje się to na czym śpimy. Dawne wersalki i niewygodne łóżka odchodzą w zapomnienie, a niezwykle ważny staje się wybór odpowiedniego materaca. Tylko jaki materac wybrać? Kieszeniowy, lateksowy, twardy czy miękki?

Jaki materac wybrać?

Na rynku istnieje ogromny wybór materacy, różnią się one budową, zastosowanymi materiałami i konstrukcją. Materac wybieramy na długie lata,  ważne jest więc aby wyboru dokonać świadomie.

Głównym kryterium jest wypełnienie, czyli znajdujące się wewnątrz materiały, nadające materacom unikalne cechy, odpowiednie do poszczególnych ich typów, nadając im inne właściwości. Wypełnienie materaca jest równie ważne i tak np. dodawanie maty z  kokosa do wnętrza materaca utwardza go i może posiadać znakomite właściwości termiczne, oraz zapewniać odpowiednią dla ciała cyrkulację powietrza w jego środku. Istotne jest również to w jakiej pozycji śpimy. Gdy najczęściej układamy się na boku potrzebny jest nam materac, który dobrze podtrzymuje ciało, dopasowując się do jego naturalnych krzywizn przez co trzyma nasz kręgosłup w linii prostej, w takim wypadku najlepiej sprawdzi się materac sprężynowy kieszeniowy oraz grubszy materac lateksowy. Śpiąc na wznak ciężar ciała rozkłada się równomiernie więc w takim przypadku można wybrać dowolny materac.

materac-mind-impression

Równie ważne jak wnętrze materaca jest to co znajduje się na jego wierzchu, a więc odpowiedni pokrowiec. W niektórych rodzajach materaców takich jak materace kieszeniowe https://materacnawymiar.pl/pl/c/Materace-kieszeniowe/14, wykorzystywane są pokrowce pikowane włóknem klimatycznym, mające właściwości samo wentylujące oraz antyalergiczne. Aby utrzymać świeżość i czystość materaca ważne jest aby taki pokrowiec można było łatwo zdjąć i wyprać w pralce, oraz aby wykorzystane w nim materiały były wytrzymałe, a jednocześnie delikatne i miłe w dotyku.

 

Rozwiązania dla komfortu snu

Mając na uwadze komfort naszego snu i dać odpocząć dla naszych mięśni i stawów istotne jest aby każdy fragment materaca pracował indywidualnie, dopasowując się do budowy naszego ciała. Dobrym przykładem takiego rozwiązania są materace kieszeniowe, które łączą ze sobą tradycyjne sprężyny w zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Podczas obciążenia kieszenie pracują niezależnie od siebie, co jest niezwykle istotne w przypadku gdy mowa jest o łóżkach małżeńskich i różnej wadze śpiących w niej osób, ponieważ zapobiegają efektowi spadania na siebie. Twarde materace kieszeniowe to doskonały wybór dla osób cięższych, gdyż podczas snu układa się on równomiernie, dając podparcie dla całego ciała, unikając zapadania się. Natomiast osoby lżejsze oraz te mające problemy z kręgosłupem, czy też dzieci zaleca się materace miękkie.

 

Partnerzy